Vi prøvde oss på denne i går med BIAB og én-stegs-mesk på 67 grader i 90 minutter. Vi endte opp med en OG på 1.070. Fikk et lite temperaturfall siste 20-30 minuttene av koketiden og var nede i 64-65 grader, kan dette være medvirkende til den høye OG'en?
Vi mesket med 23 liter vann, og skylte med 9 liter, slik at vi endte med 26 liter vørter før koking og 23 liter etter koking.
Ble satt til gjæring med tre rør WLP400 (vi rakk ikke lage noen starter). Glemte selvsagt å ta rørene ut av kjøleskapet i tide, så de fikk bare 1 time i romtemperatur kontra de 3-6 som er anbefalt. Vet ikke hva det har å si for gjæringen, men det vil kanskje påvirke attenuasjonen?
Luktet forøvrig fantastisk godt i hele nabolaget, og jeg tror dugnadsgjengen som holdt på utenfor kom i julestemning
Takk for en flott oppskrift!