Nylig innhold av bjørni

  1. B

    Tråden for dumme spørsmål.

    Så man burde få korka på flaska så snart man har flaska den? Vanligvis flasker jeg alt og så korker jeg.
  2. B

    Oksygenfri tørrhumling

    du heiv pellets oppi eller tok du ut humlen etter en stund?
  3. B

    Tråden for dumme spørsmål.

    er det slik at IPAer og andre humlete øl vil miste futten mye raskere på flaske enn på tank?
  4. B

    Oksygenfri tørrhumling

    topp. Mye veldig humlete øl da eller?
  5. B

    Oksygenfri tørrhumling

    noen som har prøvd å humle sammen med gjæret?
  6. B

    tørrhumling av APA

    Så det er ikke stor sjanse for smak av gress og sånt om jeg tørrhumler allerede sammen med gjæret? Tenkte å prøve det på neste brygg..
  7. B

    Finnes det noen aktive bryggelaug i Oslo?

    Finnes det noen bryggelaug i Oslo man kan bli med i? Jeg bor i Maridalen, så gjerne et som ikke er for langt unna.
  8. B

    Hvordan bruker man kalsiumsulfat og kalsiumklorid?

    Jeg skjønner ikke så mye av det. Noen som har tips? Jeg skal brygge en west-coast IPA, og en pseudo-pils. Begge på 25 liter.
  9. B

    Vannjustering

    finnes det måter å finne ut vannprofil uten å betale noen? Jeg bor i Maridalen feks, er ikke dette noe oslo kommune har?
  10. B

    Tråden for dumme spørsmål.

    okay, skjønner :) Jeg flasker på gamlemåten, så får invitere til west-coast ipa fest i august en gang da
  11. B

    Tråden for dumme spørsmål.

    kommer an på hva?
  12. B

    Tråden for dumme spørsmål.

    Hvor lenge holder en west-coast ipa seg ok på flaske?
  13. B

    Test av tørrgjær for varmgjæring av lagere

    lurer på hvordan disse smakte etter noen måneder? leser at lagergjær fermentert på ale temperatur kan bli dårligere på smak etter en stund?
  14. B

    Tråden for dumme spørsmål.

    fordi det er dogulvet jeg brygger på! :) Lurer på om jeg må melde meg inn i et bryggelaug for å få litt bedre plass
  15. B

    Tråden for dumme spørsmål.

    kan man brygge med lutra kveik på 18-20 grader, elelr blir det for lavt?
Tilbake
Topp