Nylig innhold av PetterL

  1. PetterL

    Tråden for dumme spørsmål.

    Tenker at 90,0 burde være nærme nok :P
  2. PetterL

    Interesse for kurs/workshop i gjærfrysing?

    Angående glyserol så får du 1 liter for 220kr herfra, det holder en stund :p https://www.thekitchenlab.no/p/vegetabilsk-glyserin-the-kitchen-lab-1-l/
  3. PetterL

    Tråden for dumme spørsmål.

    hopstand er alltid etter kok så dette trenger du ikke lure på lenger :)
  4. PetterL

    Interesse for kurs/workshop i gjærfrysing?

    Interessert :) Drar gjerne til Oslo hvis det er mest praktisk å gjennomføre det der.
  5. PetterL

    Maltutvalg i butikkene

    For oss i siddisland så har Bryggøl pilsmalt fra Viking og Jærmalt samt Weyermann Eraclea. Pale malt har de også fra Viking og Jærmalt samt Crisp Maris Otter.
  6. PetterL

    Hva fikk du i posten i dag?

    Jeg kverner stort sett 11-14kg malt hver gang, null stress for drillen. Din hørtes ikke helt frisk ut?
  7. PetterL

    Hva fikk du i posten i dag?

    Min Ryobi drill har også overlevt mange sekker malt. Anbefaler å kjøpe en drill med børsteløs motor, de er sterkere og bedre egnet til slike oppgaver.
  8. PetterL

    Om øl i mediene

    Bedre enn Brann er uansett alltid verdt ett brygg! :beercheers: ;):cool:
  9. PetterL

    Samletråd for internettvarp av bryggerinteresse

    Hvor stor fest planlegger du egentlig? :p
  10. PetterL

    Oppskrifter Kinn Bryggeri

    Med WY3787 eller tilsetter dere annen gjær for karbonering?
  11. PetterL

    Om øl i mediene

    Jeg synes lokalpatriotisme er bra! :) #støttdittlokalebryggeri #støttdinlokalepub #støttdinlokalebryggebutikk
  12. PetterL

    Hjemmebrygget aften, Hog house, noen som skal?

    Vi skal begge være med på rekordforsøket :) Var med på det i fjor også, men tellinga var ikke god nok så rekorden ble ikke godkjent. Det er snakk om flest mulig som isbader samtidig, heldigvis ikke lengst mulig :p Bading ute og badstu driver vi med hele året, anbefales! :)
  13. PetterL

    Hjelp meg med å redusere oksygeneksponering

    Jeg brygga 2 runder i går og satte til sammen 97 liter vørter til gjæring. :p Hva gjør man vel ikke for gode kollegaer ;)
  14. PetterL

    Hjemmebrygget aften, Hog house, noen som skal?

    Får det ikke til i år desverre :( fruen jobber kveld og skal opp tidlig dagen etterpå for å være med på Guinness rekord forsøk i isbading :p
  15. PetterL

    Secret Santa 2025

    Påmeldt :beercheers:
Tilbake
Topp