CO2 og Nitrogen på samme flaske er det som kalles Beer Gas. Det sies at Gassbase kan levere det nå (https://www.gassbase.com/).
De kunne ikke det tidligere når jeg var i kontakt med dem, så jeg kjøpte ren nitrogenflaske og en nitrogen/CO2 gassmixer brukt fra England :p
Med ren nitrogen vil karboneringen droppe etterhvert som du får mer og mer headspace. Noe karbonering må det være for det er den du skal «slå ut» igjennom stout kranen for å lage skummet.
Like mye avrenning for hver runde er det som gir best utbytte i batch sparge ja, og så er det ikke veldig følsomt om det varierer litt den ene eller andre veien :)
Måtte desverre utenlands for å få tak i denne så handla litt større kvanta, husker ikke fra hvor i farten. Synd ikke Norske bryggebutikker har tatt inn denne enda.
Tappeport? Mener du de som har kran? Jeg har flat bottom tanker uten kran og overfører som ellers med trykk via flytende filter (jeg bruker Cask Widge flottørene)
1/8" BSPT gjenge på Oxyturbo Minor regulatorene.
Jeg bruker John Guest kobling med delenummer PI010601S der, da får jeg den rett over til 3/16" push fit som er det jeg bruker på alt CO2 og øl.
Dette nettstedet bruker informasjonskapsler (cookies) for å tilpasse innholdet, skreddersy din opplevelse og holde deg innlogget dersom du registrerer deg.
Ved å fortsette og bruke dette nettstedet, samtykker du i bruken av informasjonskapsler.