Det som står i bruksanvisningen er vel anbefalt max mengde malt. Hvis man da går over den grensen, så vet jeg med sikkerhet, iom at jeg har gjort det flere ganger, at det hjelper godt med lenger mesking og røring. Tro kan man gjøre i kjerka
Nå når jeg har mye ingredienser til Pale Ale.
Kan jeg, på en enkel måte legge til noe røykmalt for å få til et brygg ala Aecht Schlenkerla Rauchbier Märzen ?
Dette blir fem brygg, men jeg glemte at jeg hadde endel pale malt i fra før, så kom gjerne med innspill om andre humlesorter. Har endel "gammal" humle i frysen, så dette kan bli mrsmt ! Kjør debatt !!
Dette nettstedet bruker informasjonskapsler (cookies) for å tilpasse innholdet, skreddersy din opplevelse og holde deg innlogget dersom du registrerer deg.
Ved å fortsette og bruke dette nettstedet, samtykker du i bruken av informasjonskapsler.