Gjæring av witbier wlp 400, ser ut som byggskum. Tørrhumler med clementiner
http://www.haandbryg.dk/cgi-bin/beercalc.cgi?pick=SB%20p%E5ske%20wit&mine=on&sort=date&stylesort=0&numshow=100&namesearch=&brewersearch=
Min gjæret fint ut uten noe oppmerksomhet,men synes det var en svak svovellukt under gjæringen samt i det ferdige produktet. Noen erfaringer med det ? Smaken er god.
Synes hveteøl ofte gir svovellukt under gjæring. Vet ikke om det skyldes gjæren eller den store mengden hvete.
Men har aldri opplevd at det gir noe usmak på ølet.
WLP400 kan være litt lunefull, hvis den stopper opp så har jeg god erfaring med å øke temperaturen et par grader for å få den i gang igjen.
Dette nettstedet bruker informasjonskapsler (cookies) for å tilpasse innholdet, skreddersy din opplevelse og holde deg innlogget dersom du registrerer deg.
Ved å fortsette og bruke dette nettstedet, samtykker du i bruken av informasjonskapsler.