Åpnet lokket på gjæringsfat og så dette...

Mistenker at det er en del humle "støv" som har samlet seg med gjærrester.
Ingen andre tegn på infeksjon. Fargen stemmer ikke helt på bildet. I virkeligheten er det mer beige/lysegrønt.

Noen andre teorier? Lukter godt ihvertfall
 
Det tilfellet så mer brutalt ut enn mitt. Jeg har ikke så tykke store klumper. Og mitt er mer grønnaktig. Jeg antar at det er gjær og trub hos meg.
 
min forige hvete øl så noe slikt ut før jeg jeg byttet gjæringskar og flasket den ! smaker på den i dette øyeblikk og den smaker helt fortreffelig
 
Godt å høre! :)
La også merke til at det ikke er så mye bunnfall så det er nok resten som ligger oppå og flyter med co2 bobler inni.
 
Da begynte jeg omstikking før tapping til fat og flaske. Kjenner at jeg er skikkelig glad. For fargen er dead on! Gleder meg så sykt til smaken nå. Om en måned skal det være fint vær, mat på grillen og hjemmelaga kölsch i glasset!
 
Tilbake
Topp