https://e24.no/naeringsliv/vin-og-o...obryggerier-bekymret-for-prisoekning/24379604
Får satse på at det ikke blir vanskelig å oppdrive CO2 i sommer da!
Får satse på at det ikke blir vanskelig å oppdrive CO2 i sommer da!
https://e24.no/naeringsliv/vin-og-o...obryggerier-bekymret-for-prisoekning/24379604
Får satse på at det ikke blir vanskelig å oppdrive CO2 i som, mer da!
Var å sjekket manometeret på flasken, just in case, ser ennå greit ut![]()
Vet, men ikke særlig lenge siden den ble fylt, så jeg er ved godt motSom gjerne viser godt med trykk helt til det nesten er tomt?
Trodde de store bryggeriene gjenvant sin egen co2?
Kanskje vi ser et løft for flaskekarbonering?
I mitt hode så tenker jeg at de antagelig har ferdig karbonert øl på BBTer som de fyller på bokser/flasker i maskiner som muligens bør ha CO2 som dekkgass og eventuelt for å flytte øl fra A til Å?Det eneste svaret jeg har fått fra noen som jobber med ett eller annet på bryggerier er at co2en dannes naturlig og at de ikke trenger tilsette noe, hva som er rett har jeg ikke fått Facit på, men vi har jo grunn til å tro at det er sånn.
Men når det er snakk om bryggerier kan det jo være kun mineralvann ?
Trodde de store bryggeriene gjenvant sin egen co2?
Neppe. Folk vil ikke ha ølbokser med masse bunnfall. Bryggeriene vil ikke ha den variable kvaliteten.Kanskje vi ser et løft for flaskekarbonering?