Om øl i mediene

Amundsen overtok nesten all produksjon for Ægir / Flom for to år siden. Ølet blir derfor det samme.
Synd at Ægir må gi seg. De har vært viktige - lenge
 
Ai. Det var kjedelig.
De har for øvrig oppskriftene, i all fall 18 stk, liggende åpent for hjemmebryggere, så kanskje man må være rask om man ønsker å hente derfra

Jeg holder fremdeles Ægir Ipa som en klar favoritt av norske IPA. Den og Kinn sin vestkyst var det som fikk meg interessert i håndverksøl med en påfølgende hjemmebryggerkarriere.

Kjipt at de ikke har økonomi til å stå på egne ben, men det er dessverre en knallhard bransje som krever en god del kapital for å kunne få ølet sitt solgt på de "riktige" stedene.
 
Jeg holder fremdeles Ægir Ipa som en klar favoritt av norske IPA. Den og Kinn sin vestkyst var det som fikk meg interessert i håndverksøl med en påfølgende hjemmebryggerkarriere.
Jeg har nok drukket den, men jeg er ikke så gammel som IPA-drikker så mulig det var før jeg fikk smaken for det. Jeg husker det uansett ikke
Men når du sier det på denne måten så må jeg prøve den igjen.
 
Mye svada der. Den amerikanske budweiseren er ingen kopi av den tsjekkiske, men en ekte amerikansk lett lager. Man kan like øltypen eller la være, men å kalle den kopi og utvannet vitner bare om uvitenhet.

Dagens tsjekkiske Budweisser har fint lite med tradisjonene fra middelalderen å gjøre. Det er en øltype som blei til i Plzen i Bøhmen i 1842 - som vel de fleste her på forumet veit. Det blei funnet opp av en tysk brygger som de brave borgere i Plzen hadde rekruttert fordi det brygget de hjemlige bryggerne produserte, var mildt sagt dårlig. Så mye for de stolte middelalderske tradisjonene.

Haaland hadde kanskje ikke trengt å reklamere for alkohol. Han har vel til salt i maten uten å gjøre det.
 
Tilbake
Topp