Det skulle jo dette passe bra for

. I teorien kan du klare deg med halvparten av den gjærmengden du ellers hadde måttet bruke når du gjør det på denne måten.
I og for seg er det den ekstra dosen med oksygen som er trikset, så sånn sett kunne du forenkla det med å pitche halv mengde i 100 liter, og så gi den ekstra dosen når gjæringa viste gode tegn på å være i gang.
Et alternativ er det vel å la "starteren" gå noen dager, til hovedgjæringa nærmer seg slutten, før du tilsetter de 80. Da vil du ha fått mer formering, og glykogenlagrene vil ha bygget seg opp til toppnivå. Men det har jeg ikke hørt om at noen har gjort. Det er bare en teoretisk konstruksjon, og det er mulig det finnes grunner til ikke å gjøre det. (Men nå blei jeg frista til å teste det sjøl

.