ØyvindBråthen
Norbrygg-medlem
		Si meg - hvor mange folk har du i Bengalore for å endre / utvikle i denne takten
Imponerende...
Det er nok bare meg gitt, men har laget basisen for applikasjonen så stødig som mulig for å supportere nye endringer
Si meg - hvor mange folk har du i Bengalore for å endre / utvikle i denne takten
Imponerende...
Ja dette er helt rått[emoji1303]Si meg - hvor mange folk har du i Bengalore for å endre / utvikle i denne takten
Imponerende...
Helt konge[emoji1303]Ny funksjon: Under profilen er det nå mulig å lagre hvilke enheter man vil bruke på de forskjellige målingene som default, slik at man slipper å endre enhetene hver gang man går inn på applikasjonen.
Hvilken oppskrift er dette? Kan sjekke det ut jeg.Helt konge[emoji1303]
Har dog et dumt spm[emoji15]
Har aldri sett benevnelsen potenitial før, men regner med at det er det samme som SG?
La også merke til at oppskriften jeg testet hadde 1.047 som Estimert OG, mens Brygget hadde plutselig estimert 1.051? Preboil var 1.042, som høres riktig ut, men snodig at OG økte fra 1.047 til 1.051 fra oppskrift til brygg... Bug? ...eller har jeg misset på noe?
Sent from my iPhone using Tapatalk
Bygget heter Entest SMaSh[emoji4]Hvilken oppskrift er dette? Kan sjekke det ut jeg.
Bygget heter Entest SMaSh[emoji4]
Sent from my iPhone using Tapatalk
Bygget heter Entest SMaSh[emoji4]
Sent from my iPhone using Tapatalk
Skal gjøre noen side om side-brygg med dette og BS, har trua på dette
Jeg er for lat til å sjekke. Men man kan legge inn custom malt-typer og definere potensialet til de?
Grain absorption da? Sorry, nå spør jeg mye. Men tenkte å teste til neste-neste brygg, men da må jeg kunne stille inn på grain absorption. Vil ikke starte heeelt på nytt, vil prøve å kopiere mine settings fra BS som jeg har brukt sjukt mye tid på å finjustere.
Hvis du kunne fått det til så hadde det vært knall, og da at den ikke runder av. GA varierer ganske mye etter teknikk man bruker.Foreløpig har jeg grain absorption inne som 1 liter per kilo, og ingen mulighet for å stille det inn. Men det er ikke all verdens med jobb å legge det til ved behov.
Da skal jeg få til det. Jeg tenkte å legge dette inn på utstyrsprofilen da det ofte er utstyr/teknikk som er utslagsgivende her, mer enn oppskriften selv, og gi det mulighet til å overstyres på oppskriftsnivå hvis man skulle ønske å justere for enkelts oppskrifter. Innvendinger?Hvis du kunne fått det til så hadde det vært knall, og da at den ikke runder av. GA varierer ganske mye etter teknikk man bruker.
Jeg liker programvaren kjempegodt og er foreløpig en fast bruker. Dog er jeg en som ikke brygger ofte nok.. men det er et problem jeg jobber med.
Er det slik at når man legger til ting (jeg har feks lagt til WLN1000 gjærnæring), noe som var meget intuitivt og enkelt, så blir "databasen" oppdatert, slik at andre som bruker det samme slipper? Eller er det kun jeg som bruker som har lagt det inn som ser det?
Dette ser veldig bra ut! Har noen forslag, med forbehold om at jeg ikke har testet noe videre enda (kanskje er det på plass allerede):
-Få drop-down valg av alt som det er flere av, ikke tekstsøk.(ingredienser, utstyr, brygg, oppskrifter etc.)
-Få mulighet for å velge mellom enhetsangivelser (EBC-SRM, OG-Brix-Plato etc., Rager-Tinseth, og gjerne også liter-gallon, Celsius-Fahrenheit også osv. osv.)
-Få en arbeidsliste av selve bryggeprosessen.
Det ser faktisk ut som jeg kan komme til å skrote 'unødvendig-komplisert-ikke-altfor-bugfri-partial-unpredictable-BeerSmith' etterhvert.
Da skal jeg få til det. Jeg tenkte å legge dette inn på utstyrsprofilen da det ofte er utstyr/teknikk som er utslagsgivende her, mer enn oppskriften selv, og gi det mulighet til å overstyres på oppskriftsnivå hvis man skulle ønske å justere for enkelts oppskrifter. Innvendinger?
Angående å ikke runde av, så må jeg sette en form for cap. Hvor mange siffer vil være relevant egentlig? Om grain absorption er 0.9998 eller 0.9997 er vel ganske irrelevant er det ikke? Og hvor nøye vil du klare å måle dette på utstyret ditt uansett? f.eks. hvis forskjellen på 0.998 og 0.997 hvis du bruker 10 kilo malt er 0.1 dl vann som blir absorbert.Hvis du kunne fått det til så hadde det vært knall, og da at den ikke runder av. GA varierer ganske mye etter teknikk man bruker.